Bu Site Aliye ÜNAL Tarafından Kurulmuştur...

Çobanisa Fethiye - Çobansa - Yayla Çobanisa - Çaltılar Bekçiler Çobanisa

 
Ana Menü
Faydalı Linkler

Yayla Çobanisa KöyüYayla Çobanisa köyümüzde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Köyde ilk zamanlar su bulunmuyordu. Fakat daha sonralarda yapılan sondaj çalışmaları olumlu sonuç vermiş olup, ev yakınlarında yapılan çalışmalar ile temiz içme suyuna ulaşılmıştır. Böylece çobanisa köylüleri ev yakınlarındaki kuyulardan temiz su ihtiyacını karşılar. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır.

Sağlık ocağı vardır. Ancak henüz sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyün telefon alt yapısının yetersiz oldugundan dolayı çobanisa köyünde internet henüz bulunmamaktadır. İnternet ihtiyacı dial up yöntemi ile mümkün olmaktadır. İlerliyen yıllarda internetle beraber 3G'de kullanmak mümkün olucaktır umarım.

Çobanisa Köyümüz Muğla iline toplam uzaklığı 212 km ve Fethiye ilçesine olan toplam uzaklığı 82 km uzaklıktadır. Çobanisa Köyümüze komşu olan köyler sırasıyla ; Bekçiler, Çaltılar, Seki ve son olarakta Yayla Karaçulha'dır. Çaltılar köyünün girişinden 5 km sonra da köyümüz çobanisa gelmektedir. Kısacası köyümüze ulaşabilmek için başabir köyün içinden geçmek gerekmektedir.

Yayla Çobanisa Köyü
Foto Galeri
Fethiye Ölüdeniz Yayla Çobanisa Köyü
Yayla Çobanisa Fethiye Köyü
Eğlence
Chat
Foto Galeri
Bloxorz Oyunu
Satranç Oyunu
01.01.2008 Beri Yayındayız... Yayla Çobanisa Köyü Nazar Etme N'olur Çalış Seninde Olur | Taklitlerimizden Sakının | Design By Mehmet ÜNAL